Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

SIERRA chart- nastavení


PET

Doporučené příspěvky

to dario46

Veľká vďaka za rýchlu odpoveď,

Ale ešte k tej mojej 2. otázke - aj keď som napojený na IB, kde mám nastavené 2 sekundové data, pričom si to ukladám do "chartbooku" v Sierre, v skutočnosti to Sierra ukladá tak, že tieto data "zmení" na 30 sekundové. To je nejaké zvlášte nemyslíš ???

Stano :( :( :S :(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to abc1

Pokud ty data stahujes primo on-line a i tak jsou 30 sekundove tak to je opravdu zvlastni. Pokud je stahujes zpetne tak to je normalni. Pokud chces kvalitni tickova data pro backtest tak si je stahni treba tady libox.org/data/ . Ja funkci replay nikdy nepouzival ale projizdel jsem rucne cele svice takze ti fakt vic neporadim.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny tradery a uživatele Sierra Chart zvláště. Používám 2 počítače, jeden je starší desktop na backtesty a práce s tabulkama a druhý notebook na živé obchody. Na obou mám stejný Sierra chart, stejně nastavený. Když ale na obou PC pustím stejný graf zobrazení není stejné. Zejména vykreslení svíček je trochu jiné a klouzavé průměry také nejsou stejné. Zkoušel jsem to přes SC support, ale skončilo to u toho, že se asi oba počítače připojují k jinému serveru (Trans Act) a proto dostávají trochu odlišná data. Asi už to vzdám, protože to není tak fatální problém, ale pokud by někdo poradil budu vděčný. Přikládám screenshoty z obou počítačů pořízené ve stejný čas. Tom

6471

6472

Link to comment
Sdílet pomocí služby

abc1,

ak si chces pustat replay grafov, tak odporucam stiahnut data cez "SC Historical Intraday Futures Data" - to je podpora zo SierraChart. Na tejto linke si mozes najst, aku uroven musis mat zaplatenu www.sierrachart.com/index.php?l=LearnLevels.php

Ak uz mas tu uroven tak v SC chod do File -> Data / Trade Service Settings a v hornom combobox-e si zvol "SC Historical Intraday Futures Data". Vpravej casti okna si mozes tiez zvolit "Intraday data storage time unit" (1 tick, 1 sec, 2sec...) Osobne pouzivam 2 sec, lebo na reply to je v pohode. Obcas sa medzi svieckami vytvori gap, ale ak je trh tak rychly, ze na 2sec grafe sa vytvori gap, tak by som aj tak nestihol reagovat na trhu za lepsiu cenu.

Pri tomto nastaveni tahas data pomocou inej syntaxie symbolov. Russel2000 je TFZ8, S&P je ESZ8, Nasdaq je NQZ8...

Snad Ti to pomoze
Kef

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

dobry vecer, mal by som na vas prosbu. chystam sa backtestovat YM (sierra 348 novy level 1 + data som nasiel prehladavanim tohto serveru, kedze scmagic nefunguju, neskor by som chcel prejst na vyssi level sierry kde poskytuju aj data + woodiecci study od amira) a potreboval by som poradit s nastavenim SW a CHZ (su cele ruzove). 1.) Presiel som si cele toto vlakno a spominany problem sa tu uz riesil (str.43 "vsn" vs. "kukus") ale podla spominanych instrukcii som ho aj tak neodstranil (subor amirNStuff.ini mam nastaveny podla obr. a nic) Trochu som sa pozeral do nastaveni jednotlivych indikatorov a zistil som, ze pre SW je zle nastavene "ticks per full point". Bola tam nula/auto. (predpokladam ze 0=auto funguje, cize sierra automaticky zisti kolko je tickov za cely bod len pri stahovani zivych dat, inak to treba rucne prepisat). takze zadal som tam v mojom pripade 1 (YM, 1 tick=1 point), nasledne sa mi ruzovy SW zmenil na cerveno-zlto-zeleny :) - bola moja uvaha a nasledny postup riesenia spravny? 2.) povzbudeny uspechom som sa vrhol na CHZ, ale v settings/input name bolo "ticks per bar" a tu moje nadsenie opadlo. Tiez bolo prednastavene 0=auto (rovnaka uvaha ako v bode 1) ale ved ked mam casove grafy (v mojom pripade 3 min. TF) tak tych tickov per bar je rozne! napriek tomu ked som zmenil 0 na 1 tak sa mi CHZ zmenil z ruzoveho na zlto-hnedo-modry. (vid prilozeny obrazok) Aj ked su farby spravne, velmi pochybujem ze aj zobrazenie indikatora CHZ ako take je spravne. (ked tam zadam ine cislo, tie farby na indikatore sa inac poprehadzuju). Tiez som si presiel na strankach sierry help ale nic som sa k tomu nedozvedel. - prosim o radu ako na to. Dakujem vopred za odpovede. andrej 3.

6654

6655

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dobry vecer,
mal by som na vas prosbu.
chystam sa backtestovat YM (sierra 348 novy level 1 + data som nasiel prehladavanim tohto serveru, kedze scmagic nefunguju, neskor by som chcel prejst na vyssi level sierry kde poskytuju aj data + woodiecci study od amira) a potreboval by som poradit s nastavenim SW a CHZ (su cele ruzove).

1.) Presiel som si cele toto vlakno a spominany problem sa tu uz riesil (str.43 "vsn" vs. "kukus") ale podla spominanych instrukcii som ho aj tak neodstranil (subor amirNStuff.ini mam nastaveny podla obr. a nic)
Trochu som sa pozeral do nastaveni jednotlivych indikatorov a zistil som, ze pre SW je zle nastavene "ticks per full point". Bola tam nula/auto. (predpokladam ze 0=auto funguje, cize sierra automaticky zisti kolko je tickov za cely bod len pri stahovani zivych dat, inak to treba rucne prepisat). takze zadal som tam v mojom pripade 1 (YM, 1 tick=1 point), nasledne sa mi ruzovy SW zmenil na cerveno-zlto-zeleny :)
- bola moja uvaha a nasledny postup riesenia spravny?

2.) povzbudeny uspechom som sa vrhol na CHZ, ale v settings/input name bolo "ticks per bar" a tu moje nadsenie opadlo. Tiez bolo prednastavene 0=auto (rovnaka uvaha ako v bode 1) ale ved ked mam casove grafy (v mojom pripade 3 min. TF) tak tych tickov per bar je rozne! napriek tomu ked som zmenil 0 na 1 tak sa mi CHZ zmenil z ruzoveho na zlto-hnedo-modry. (vid prilozeny obrazok) Aj ked su farby spravne, velmi pochybujem ze aj zobrazenie indikatora CHZ ako take je spravne. (ked tam zadam ine cislo, tie farby na indikatore sa inac poprehadzuju). Tiez som si presiel na strankach sierry help ale nic som sa k tomu nedozvedel.
- prosim o radu ako na to.

Dakujem vopred za odpovede.

andrej

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den

Prosím o radu s nastavením volume přímo v grafu.Jelikož jsem do dnešního dne používal volume přímo pod grafem tak jsem s tím něměl problém,ale když zadám chart Region 1(přímo v grafu) tak se volume zobazí správně,ale graf z důvodu menší hodnoty než volume se jeví jako rovná "čára".

Předem Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...