Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

SIERRA chart- nastavení


PET

Doporučené příspěvky

Jirikdin:
Já asi nebudu ten pravý na vysvětlování důležitosti různých indikátorů, neboť si myslím, že naprostá většina jich je na ....... , a pokud chce být někdo na trzích úspěšný, tak čím dříve na ně jako na vstupní strategii zapomene, tím lépe. Ale jak praví mé motto - Každý svého štěstí strůjce".
Ovšem co se týče nastavení SCH a dalších základních věcí ti poradit mohu.
1. Volume je skutečně důležité, zejména co se týče obchodovatelnosti toho kterého trhu, neboť na trzích bez volume by vstupy provázely problémy se skluzy v plnění, tzv. slip. "V" uvedené na tebou zmíněném linku je skutečně zkratka pro volume a zobrazuje vždy volume pro poslední zobrazenou svíci v grafu. Tudíž čím nižší timeframe, tím nižší volume. Když chceš vědět dení volume, zobraz si daily graf. E-mini trhy včetně YM mají velmi dobré volume, otázkou je, zda jsi na grafu neměl zobrazen např. minutový timafreme trhu mimo hlavní obchodní hodiny(15:30-22:15), tam je samozřejmě volume mizerné.
2. Volume studii si můžeš přidat do regionu 4, histogram v CCI je pouze jiné zobrazení hodnot CCI.
3. Máš samozřejmě pravdu, velikost ATR v podstatě pouze jinak zobrazuje to co vidíš v grafu, tedy velikost svíček, resp. jejich průměrnou velikost z X posledních svíček podle nastavení. OI najdeš také ve studiích, ovšem smysl jeho použití v rámci daytradingu na nízké timeframe v řádu minut už mi ale poněkud uniká. ;)
Ať se daří!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Pánové, můžete mi prosím vysvětlit jednu věc......

Jsem trochu deformovaný z NinjaTraderu a je mi záhadou, jak jsou v Sieře zobrazována intradenní data.

Když v NT otevřu graf a zobrazím si ho za třeba 15 dnů zpět, tak se mi stáhne poslední den ze ZenFire a zbytek od Ninjů.

V Sieře to funguje jak?
Když jsem si otevřel intradenní graf + 15 dní zpět, tak začíná o půlnoci daného dne a zpět se nanatáhne nic?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JiM36:
Když jsem si dal ten Volume do čtvrtého regionu tak je to v pohodě, ale mám dva monitory. Na jednom jsem si otevřel 3 minutový graf a v něm HOD,LOD,RTCM a EMY pod tím mám obě CCI pro FinWin a už je to nějaké zdá se mi předimenzované. Potřeboval bych Volume ze čtvrtého regionu odpojit :) "odříznout" pro tento graf a otevřít volume samostatně na druhém monitoru! Jak na to? (Vlastní kompletní graf přetáhnu přes záložku chart a položku detach/attach chart window), ale jenom část celé soustavy!!!!
A ještě mi dělá problém pochopit rozdíl mezi Volume 500 a Volume 2000, které použít pro FinWin? Graf Volume ve studiích je několikrát v různém provedení použil jsem správně pouze prostý název VOLUME?

Patas: Tento problém jsem měl také na začátku. V mém případě bylo chybou, že jsem použil špatný symbol pro Russell 2000, který je RJ. Já jsem našel řešení ve File - Find Symbol - Futures Indices - RJU11-Open Intraday Chart a stáhnul jsem si grafy. Počet dní musíš hledat jinde a ještě mít správně nastavené Data/Trade Service Settings(SC Historical Data) ve Filu. Snad pro tebe dobře. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jirikdin:

No přiznám se, že jsem tě vůbec nepochopil.

Nastaven mám ZenFire jako zdroj dat a Historical Data service je nastavení pouze pro Historické grafy ne pro Intraday grafy.
Taky nechápu, proč když si ve Find Symbol vyberu NQ-September, tak se mi zobrazí jednodenní graf pojmenovaný NQU1-CME a když si stáhnu Historický graf, tak má korektní značku NQU1.

Co jsem se dočetl na fóru Sierra Chart, tak aby bylo možné mít Intraday graf s historií, tak se musí platit extra data jako IQFeed nebo podobně. Přímo to oni nenabízejí, čemuž se mi nechce věřit.

Ninjatrader mi připadá docela drahej, ale tyhle věci jsem tam nikdy neřešil. Prostě jsem kliknul a měl jsem graf dle libosti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jirikdin:
Trochu si pleteš pojmy. Volume 500 a 2000 se nevztahuje k zobrazení samotného volume, nýbrž je to označení samotného nastavení grafu, nebo spíš jeho konstrukce. Označuje zobrazení volume grafu, kde se každá usečka grafu vykreslí po zobchodování 500, nebo 2000 kontraktů(odtud tedy označení volume 500,2000). Nastavuje se přímo v Chart Settings. Na téma různých grafů je tu na serveru několik nedávných článků, jeden se věnuje i volume grafům.

Jinak sierra umožňuje i přenos indikátorů z jednoho okna(grafu) do druhého přes studii z nabídky F6 - study/price overlay
Ať se daří.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...

Dobry den zdravim fanusikov obchodovania. Som na tomto fore novy a chcel by som vas poprosit o radu ohladom Sierry. Precital som par knih uz o obchodovani a chcel by som sa teraz pustit do backtestovania systemu WoodiesCCI ZLR ale v Sierre mi nejde vykreslenie krivky CCI. Neviem cim to moze byt, veci ako sidewinder, LSMA, chop indicator mi bezia v klude ale tu krivku mi nechce vykreslit. V studies ked si vyberiem Comodity channel index tak mi to maximalne vykresli graf v podobe barov ale ja potrebujem tu krivku. Mam demo ucet, ale myslim ze v tom by nemala byt chyba. Prosim vas kto mi moze poradit tak nech poradi. VDAKA :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny, Chtěl bych se zeptat tech co používají IMA, zda je možné do studie Overlay (Bar) vložit studii Daily OHLC. Nějak se mi to nedaří. Vím že se tady už na to ptal někde Fid, ale nepamatuji se že by tu padlo zdali to jde, nebo ne. Ve screnu přikládám nastavení Daily OHLC v regionu 2 tj. v FDAX. Michal

18504

18505

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji Michale. Ještě jsem nepochopil v SC systém ukládání studií grafů. Když si otevřu Analysis - Studies - vytvořím všechny indikátory, které potřebuji - dám Save Study Collection a zadám nový název Studie - potom mám volbu Save Single nebo Save All. Save Single mi uloží uvedenou jednotlivou studii a jeden graf a Save All přeložím Uložit vše. Jaký je mezitím rozdíl? Jak uvedené nastavení grafu potom aplikovat na ostatní grafy?
V současné době pracně každý graf, který stáhnu doplňuji o indikátory,ale určitě existuje nějaká zkratka. Jak to právě udělat, abych udělal jednu konečnou studii, kterou aplikuji na právě všechny další otevřené e-mini grafy?

Otevřu si graf v Chart booku a potom ... co dál?

Dík za pomoc.

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...