Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Interactive brokers


PET

Doporučené příspěvky

Ahoj,
taky jsem nedavno (ac nerad :o) zjistil, ze to jde. A to dokonce i tak, ze jsem mel volne cash pouhych 30USD a chtel jsem je smenit za EUR. Zkratka jen proto, abych to zkusil jestli to jde, jaky je spread, kolik to bude stat atd....zkratka live zkusenost k nezaplaceni...doslova.
Tak jsem si otevrel forex a zadavam 20USD sell, buy EUR...no a co se nestalo, najednou vidim, ze mam otevrenou pozici na forexu s 25 000 prodanymi USD a nakoupenymi EUR (pritom jsem v cash nemel ani na margin (vse mam ted v akciích)
Chvili jsem tomu neveril, ale kdyz mi to doslo, tak jsem se snazil pozici uzavrit, nacez mi to psalo hlasku, jestli to chci vazne udelat, ze je to jen fiktivni...po chvili vahani jsem to tedy udelal a svete div se...cash se mi prestala v account managementu hybat a jeste jsem vydelal par dolaru, komise byla za 5USD...
Takze pozor na to :o) Myslel jsem totiz, ze je to jiz nekde zminovana smenarna na dolary atd...prptoze drive IB vubec takto nedovolovalo forex obchodovat

Takze bych se chtel zde kolegu zeptat, kde tuto smenarnu za dolary najdu. Nejak mi totiz v novych verzích TWS chybi.
Nemate nekdo tuseni/zkusenost jak na to (abych zase omylem neotviral pakove pozice na FX )?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,
chci se zeptat jak funguje "base currency" u IB?
Mel jsem zato, ze kdyz nastavim base currency na EURO tak jakmile budu mit veskerou equity v cash tak se tato hodnota v EUR nebude menit.
Ve skutecnosti to ale vypada, ze se vse kazdy den prepocitava z kurzu USD/EUR.
Jako by byl ucet vedeny v USD a prepocitaval se denne na EURa?
Tj. pokud dollar roste vuci euru, roste i hodnota cash v EUR a naopak.
Ja si doposud myslel, ze toto se deje pouze u otevrenych pozic? Muzete mi to prosim potvrdit nebo jinak vysvetlit?

Dekuji.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to mindfree
Přes IB můžeš obchodovat prakticky jakkoliv. Nezkoušel jsem pitové trhy, na to je asi potřeba jiný druh služby,nebo broker, ale pozičně jde s přehledem.Pozici mužeš držet jak dlouho chceš. V případě, že by ti končil kontr.měsíc, tak můžeš přerolovat do následujícího. Jediné je třeba hlídat a to je zadání SL. Jsou dva typy a jeden je držen jenom v daném dnu - primárně nastaven, a ten druhý je pro poziční trade. Takže u IB lze obchodovat cokoliv, prakticky kdekoliv po světě. Sice údajně nemají tak přesná data pro volume a ticky,ale já jsem zkoušel nastavit graf 40 ticků a lze i s tím obchodovat s přehledem. Kamarád dokonce jede na vstupy 5T a je v pohodě. Problém je v 90% v hlavě.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den. Prosím o radu při zakládání účtu u IB.
Dostal jsem se až k zadávání zaměstnavatele, identifikačních údajů jako jsou pas a řidičák atd. Na této stránce je pro US citizens povinnost vyplnit číslo sociálního pojištění a pro non US citizens ten řidičák, a jiné věci. Problém je, že při uvedení, že nejsem z US to po mě stále požaduje vyplnění čísla soc. pojištění v Americe, které samozřejmě nemám a bez toho mě to nepustí dál.
Nevíte někdo co s tím?
Děkuji za rady.
Kamil

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chcem sa zaregistrovať u IB, ale neviem si rady s niekoľkými otázkami:
1) v časti Registration System - Marketing Questions je otázka na Marketing Code ???
2) pri výbere real-time dat neviem čo mám zaškrtnúť vzhľadom na to, že chcem obchodovať trh e-mini Russell 2000, ktorý sa aktuálne presťahoval na inú burzu ???
3) kde sa zadáva, že chcem živý aj simulovaný účet

Za skorú odpoveď Vám ďakujem. (tu) (tu) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Aldrich
ja jsem zadal v "country of citizenship - Czech republic" Social secutrit number jsem nevyplnoval. Type of identifikation jsem vybral National identity card, Country of Issuance - Czech republic. Identification number - cislo obcanky.
Takto vyplnene to bylo bez probelmu.

abc1
1)marketing kod zadavas pokud pouzivas napr. napovedu k registraci nejake spolecnosti. zadavas pak jejich kod za ktery obdrzi odmenu.
2)pro russel 2000 je North America US securities a commodites... (hned ta prvni polozka v rade) az se presune tak interkontinental and New York Board. Zatim pokud to Ib nezmeni nebot tato data by mela byt free.
3)ja jsem prosel celou registraci a po te jsem si na svem uctu pres webovou aplikaci pozadal o papertrading ucet. V levem menu - Trading access - Paper trading.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...