Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Interactive brokers


PET

Doporučené příspěvky

Mrkněte na interactivebrokers.com - najdete tam všechny informace. IB je jeden z největších světových brokerů, tj. lze obchodovat naprosto vše, platforma je stabilní (sám ji používám). Komise jsou podle trhů, většinou jde o 4-7 USD / RT all inclusive. Negativem IB mohou být pro někoho vyšší marginy - vše je jasně uvedenou na jejich webu.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Trošku bych asi poopravil...naprosto vse se obchodovat pres IB samozřejmě nedá...např. regionální burzy (CZ...) a malý problém je v ne vzdy korekt. datech. Hlavne je to Direkt Broker...takže nelze čekat další podporu...Já jsem už hodně let spokojený.

A nevím proč přes prostředníka...pokud nezvládáte ingliš, existují zde a jinde sofistikované návody.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,
chcem si len potvrdit informaciu, ktoru uvadzaju Tomas a Petr vo svojej novej knihe, ze InteractiveBrokers nema presne udaje o volume a teda volume grafy su od nich nepouzitelne. Ci sa nahodou medzicasom nieco nezmenilo, kedze IB sa snazi neustale zlepsovat funkcionalitu svojej platformy. Ak je to stale rovnako, potom budem musiet zmenit brokera, resp. IB si ponechat ako zalohu. Ktori brokeri su potom pre system FinWin najvhodnejsi (aj z pohladu kvalita/cena a pod.)?

Vdaka za odpoved.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to drak333
Ano IB nemá příliš kvalitní data. Posílá je asi po 0,2-0,3 s, a "dopočítává" tam volume+ticky. Záleží na tvém obchodním systému. Pokud jedeš cenové hladiny+swingy, tak se to dá, ale pokud ti jde o přesnost dat, tak jdi raději jinam. Sám z vlastní zkušenosti po 3 letech u IB bych dnes volil jinak, ale tehdy jsem neuměl angl., a neměl informace jak jsou dnes.
U IB je výhoda dobrého zabezpečení účtu, ale to si asi dnes hlídá každý. Někteří tradeři to řeší IB+Esignal, nebo Genesis platformu pro kvalitní data. Ale proč hned na začátku platit za tyto platformy, když dobrá data dostaneš za stejné poplatky jak u IB jinde. Jde o to zda chceš jet ID, nebo pozičně. Pro ID vol jiného brokera.
Pokud pojedeš ID, tak záleží na používané platformě. Jestli chceš používat Sierru, nebo Ninja. Každá platforma je podporovaná jiným brokerem, a někteří brokeři podporují dokonce obě. Pokud chceš Sierru, tak je zde dobrá možnost OpenEcry, Transact, Infnity, a jiní po kterých jsem nepídil. Tito tři výše uvedení ti nabídnou kvalitní data, rozumné komise+slušný margin. IB má bohužel dost vysoký margin, nepříliš kvalitní data, ale zato nabízí celkem stabilní platformu+možnost obchodovat na hodně trzích. Je to jenom o tom co chceš.
Já osobně časem založím účet pro ID u některého z výše uvedených a IB budu mít jako zálohu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za názory, obchoduji ID. Vstupy zvažuji na základě MA (doplňkově nahlídnu do CCI, RSI), pro výstupy koukám do Wiliams %R. myslíte, že pro tento způsob obchodování jsou ta data vhodná. Nejde mi o milisekundy, vstupuji na základě Stopu a stejně se snažím vystupovat. Do žádných rychlých pohybů nenaskakuji. Zatím jsem obchodoval MF Global (ManXress) přes p. Večeřu. za komise RT si účtují přes 25 babek, je to rozdíl, když srovnám nabídku IB (i když pokud jsem správně registroval účtují si i za cancel a modife). Dík za jakýkoliv názor. Popř. za doporučení jiného spolehlivého brokera, s p. Večeřou jsem až na ty poplatky spokojený. Mějte se. M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jak kdy, mám stále zaměstnání a rodinu. Jsem teprve v začátcích, obchoduji naostro dva měsíce. Po větších ztrátách, které jsou nejčastěji zaviněné moji nedisciplinovaností a honěním trhů, se vždy na chvíli vracím ke studiu. Např. včera jsem udělal tři obchody, zisk 200USD po odeštění komisí. Ještě nezvládám úplně emoce (zavírám obchody zbytečně moc brzy, vstupuji pozdě). První měsíc jsem velmi rychle vydělal, druhý jsem se dostatl do série nekončících ztrát, teď je to zase pomalu narůstá. Jindy neudělám žádný obchod klidně i tři dny. Levný to podle mne nebude nebude, slyšel jsem, že IB nabizi ID obchody za 5-7 USD. Nezapočítal jsem ještě 70 USD za grafy měsíčně.M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dik za nazor a potvrdenie informacie. Zacinal som pozicne obchodovanie, potom swingy, az som sa dostal k ID. Momentalne obchodujem 5 min timeframe, ale uz ma to tlaci do nizsich a urcite chcem skusit aj volume a tick. Vyskusal som prakticky vsetky komodity, teraz som to zuzil na ES, TF (povodny ER2), ZB (ZN) a GC. Najlepsie vychadzaju akciove indexy ES a TF. Ked uz budem nuteny zvolit ineho brokera, tak najviac ma to nejako taha ku TradeStation. Este si necham nejaky cas na podrobnejsie presondovanie a zhodnotenie pre a proti. Este raz vdaka.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to bobesuv
mám IB jako druhého - záložního brokera, a udělala jsem tam zatím 1 zkušební rt, a k tomu několik pokusných klikání jako posuny a zrušení pokynu, počítalo mi to komisi 4,8 USD - z toho mi plyne, že si nic navíc nepočítají
jestli si chceš s brokerem poklábosit česky, zkus globalfutures
Katka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dobrý den,

mám dotaz týkající se intradenního obchodování na IB. Dnes jsem si řekl, že to zkusím. Bohužel po cca třech obchodech mi to už další nedovolilo. Z toho usuzuji, že někde existuje nějaké omezení, případně se musí odblokovat cosi.

Poradíte prosím někdo, kdo s tím máte zkušenosti?

Předem díky P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Cri:

nevím s čím jsi udělal 3 intradenní obchody,ale pokud to byly obchody s akciema,tak v USA je zákon,že pokud nemáš na účtě minimálně 25000 USD tak můžeš otevřít max.3 obchody za 5 dní,při porušení hrozí blokace účtu.Pokud to bylo na futures ,tak mě snad napadá,že jsi už potom neměl na margin k otevření pozice,o jiném omezení nevím.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no bylo to prave s akciemi. o tomhle omezeni jsem nevedel. dekuji za info. predtim jsem otevrel tak 5-6 pozic behem 3 dnu a pohoda.
vcera jsem zkusil 3 intraday a pak ta stopka. takze pokud chci zkusit intraday, musim prilit na svuj 10k ucet dalsich 15k USD? Zadna velka vyhra.

Diky za info

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...