Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Interactive brokers


PET

Doporučené příspěvky

Mám 3 dotazy : 1) Lze poslat peníze do UK v eurech, nebo se musí posílat jen do US? a je to doporučení nechat účet vedený v USD z instruktáže na finančníkovi myšleno pro účet v Evropě?
2) Má někdo zkušenost s platformou v Linuxu? Je lepší si stáhnout Linux z IB stránek, nebo doporučujete např. SuSe, či jiné a v češtině , či angličtině?
3)V případě Windows Vista - fachčí dobře česká, nebo radši mít anglickou?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: Greatboy

Můžu odpovědět pouze na 1. otázku neb druhé 2 jsem nemusel řešit... :-)

Peníze můžete poslat také samozřejmě v eurech ale hlavně záleží na tom, v jaké měně chcete obchodovat Vy.

Např. já chci obchodovat futures na EUREXu a tak jsem otevíral jen eurový účet a tím pádem jsem na něj posílal jen ty eura. :-)

Ale určitě budou také umět udělat konverzi z eur na USD pokud budete chtít obchodovat futures v USD a asi i výhodnějším kurzem než by Vám to uděla česká banka. :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

greatboy:

1) Lze poslat v EUR, posila se do Nemecka a je to i lepsi, protoze se da pouzit tzv. "europlatba", ktera je levnejsi, nez prevod do US.

2) Na IB strankach Linux neni, jen UNIX/Linux verze TWS. Pod Linuxem jsem s ni mel obcas problemy s grafy a tak, ale to bylo i v nekterych Windows verzich...

3) CZ Vista bez problemu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,
vcera som od IB dostal spravu do Message Center, ktora sa tyka danoveho formulara "1042-S" - Foreign Persons U.S. Source Income, Subject to Withholding. Ucet u IB som zakladal minuly rok, tak neviem, ci je toto nejaky standardny formular, ktory posielaju kazdy rok, alebo o co presne sa jedna. Tiez neviem, ci je to len na informativne ucely, alebo je potrebne tam nieco vyplnat a pripadne odovzdat? Alebo sa jedna o zrazkovu dan z urokov, cize je to len informativne? Budem rad, ak mi to niekto skusenejsi objasni. Vdaka.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bony:

"platformou" zrejme myslite ninja trader jako v predchozim prispevku....pokud ano, pak si jej musite zakoupit zvlast..
IB je broker, NT je software pro zobrazovani grafu..jsou to dve odlisne veci..
viz. www.ninjatrader.com/webnew/subscribe_trading_platform.htm (info o cenach, poplatcich za "pronajem")

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby


A ejhle ! 995doláčů ! To je ono ? Omlouvám se , myslím NJ ale nějak mě nenapadlo ,že si ji musím koupit.
Nějak mě to netrklo pač jak jsem si stáhnul to demo tak mě asi maj nějak rádi a běží mi přez dva měsíce a měla
by jen měsíc myslím. No zatím děkuji za uvedení do skutečného života :)
Určitě budu ještě dotazovat propojení jak se znám. Ještě jednou díky ! Je to tady nedocenitelná služba (tu)
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny tradery! :)

Měll bych prosbu o radu. Rozhodnul sem se skoro po 2 letech studování a backtestování založit si live účet.
Taky mám vybraného brokera - přikláním se k IB, jenomže si mohu dovolit fundovat účet max. s 3000$
No a na stránkách IB jsem četl o minimálním vkladu, a je to tam napsáno asi takhle:
"Individuals age 21 or younger USD 3,000"
- jenomže podmínka pro založení účtu je věk min. 21 let (já mám 22) ale mám jenom 3000$ :( není mi to docela jasný..

Prosím vás, nevíte nekdo kolik momentálne potřebuju $ abych mohl obchodovat futures u IB?? Konkrétne trh E-mini NQ
Nebo znáte lepší řešení - jiného brokera??

Děkuji za každou odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby



Zdravím !!
Tak je tu problém jak jsem čekal ! Pokoušim se založit učet u IB. Jenže jsem zjistil, že návod je už dost starý
Stejně jsem se do toho pustil a dostal jsem se až někam kde to po mě chce zadat už.jm. a heslo.
Zadat se mi nedaří pořád to vyskakuje , že to je špatně.
Tak otázky: 1) Pokud jsem ho opsal špatně moho začít z celou registrací znova ?
2) Je někde k nalezení aktualnější návod ? Nebo je možné někde využít aktivní pomoci ?
Fakt nejsem uplně vymletej, ale ta anglina ! Měl bych z ní ve škole asi tak 8.
Děkuji za rady !
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bony:

1) toto by chtelo probrat s IB..nevim, v jake fazi registrace presne jste..

2) aktualizovany navod asi nesezenete..za to ale urcite sezenete radu rad tady ve foru, pokud si date praci a proctete si vlakna, ktera by se zakladanim uctu mohla souviset..co se tyce aktivni pomoci, pak je urcite tady na foru...funguje to ale tak, ze polozite konkretni dotaz, popisete konkretni problem, se kterym vam lidi mozna budou moct pomoct..pokud ale cekate, ze si k vam nekdo stoupne a ucet vam sam zalozi, pak se toho asi nedockate..

3) co se tyce anglictiny, mel byste si mozna uvedomit, ze se poustite do byznysu, ve kterem je anglictina minimalne "pomerne casto se vyskytujici"..jeji znalost tak mozna neni zasadni, ale podle me urcite dulezita..mozna by proto stalo za zvazeni, nemavat nad tim posmesne rukou, ale aktivne se anglictine zacit venovat..minimalne je pak vhodne mit u sebe pri zakladani uctu nekoho, kdo anglicky umi, pokud vy sam ne..idealne to muze byt treba nejaky znamy, kamarad, ktery vam bude prekladat, pripadne vam bude zprostredkovavat komunikaci s brokerem..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...