Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Interactive brokers


PET

Doporučené příspěvky

Hezký den,
velký účet je samozřejmě pro každého něco jiného, většina obchodníků s deriváty ale určitě nepřemýšlí v řádech tisíců dolarů.

Zabezpečení může být podobné jako u ebankingu - tj. různé harwarové klíčenky, nebo minimálně "šifrovací tabulky". Taky je otázkou jakým způsobem brokeři šifrují komunikaci mezi platformou a jejími servery atd. V tomto se brokeři liší opravdu velice a mj. to byl důvod proč jsem třeba odešel od některých brokerů kde jsem dříve byl. Byť na druhou stranu musím řícit, že jsem se nikdy nesetkal s žádným zneužitím loginu, ale znáte to.. Je dobré myslet i na podobné věci a nehledět jen na velikost marginu.

Ale znovu opakuji - neříkám že IB je nějak vyjímečný broker, pokud bych začínal, s klidným svědomým bych volil klidně jiného brokera, ale třeba já osobně jsem u nich docela spokojený pro určitý typ obchodů (účtů mám několik u různých brokerů, takže mohu porovnávat).

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pekny den i Vám,
chápem Vás,tiež som človek čo sa dobre ujistí a veci si ujasný,keď do niečoho dlhodobého vstupuje,
ale aj tak si myslim,netvrdim to,ale na zcela presedčene,že v dnešnej dobe nieje možne (keď su hardwarove prostriedky na velmi pokročilej úrovne, nehovoriac o 128bitovych zabezpečeniach),aby takýto prípad nastal.
Neviem,to mi mohlo mať zaujíma dohry...ked taketo niečo sa objaví na internete to neškodí len použivatela,ale v konečnom dôsledku aj Brokera.
Keď sa smiem spytať,akú variantu a len v kratkosti prečo by ste volil z nižšie uvedených vy?
1.OEC
2.Thinkorswim
3.Mirus+Zenfire+NJ
4.TradeStation Securities
5.Iteractive Brokers

Vďaka za názor
luo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

K tomu muzu napsat jedine, pokud chcete obchodovat hlavne opce, tak je TOS v dnesni dobe asi nejlepsi volba. Platforma dokaze opravdu hodne a i komise se s nimi daji usmlouvat na rozumnou uroven. Ohledne zabezpeceni, nevim pravda, jak jsou sifrovany prenosy, ale pro pristup k uctu vam daji security token, ktery generuje jednorazova hesla, ktera se navic pouzivaji s bezpecnostnim prefixem, takze z tohoto pohledu povazuji ucet za dostatecne zabezpeceny. Jejich support reaguje velice rychle. Dale umoznuji celou radu strukturovanych prikazu a alertu. Nevidim nejmensi duvod hledat pro opce jineho brokera.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Abychom si rozuměli, pokud někdo ze zkušených obchodníků IB doporučuje, má k tomu důvod a já se jen na něj zeptal. Možná to tak vyznělo, ale IB jsem primárně nezatracoval. Teď jsem zas o něco chytřejší. :) Ale asi se shodneme na tom, že pro nováčka začínajícího obchodovat jeden trh intraday s účtem mezi 5000 - 10000 $ jsou určitě k mání vhodnější řešení než IB. Opce, spreedy a větší účty, to už je pak jiná písnička.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

ještě nebyla zmíněna stabilita platformy.
U IB obchoduji asi 1,5 roku,a za celou dobu jsem neměl absolutně žádné "zamrznutí" celé platformy či příkazu atd.,snad mimo pár výpadků v řádu sekund,které ale mohly být i díky připojení.Taky při opětovné instalaci TWS zatím žádný problém.

At to není tak černobíle,tak někdy trošku zazlobí stahování historických dat do sierry,ale je to jen v případě pokud je to velký počet trhů ihned za sebou v době hlavních obchodních hodin(po 15,30),to se někdy stahování zahltí a nestáhne se historii některých trhů na poprvé,ale vždy to jde vše pak editovat a doplnit.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mozem potvrdit slova boraxa, tiez obchodujem cez IB cca 2 roky a stabilita ich platformy je naozaj spolahliva. Nie je to tak davno co som spekuloval nad zmenou brokra koli marginom, lebo u IB naozaj nie su najnizsie a ja som mal chut si pridavat kontrakty, ale nakoniec som tuto myslienku zavrhol, problem bol totiz viac vo velkosti mojho uctu a v mojej nedisciplinovanosti, co mi robilo problemy. Takze vlastne ta velkost marginu ma uchranila pred bezhlavym navysovanim kontraktov a prinutila ma drzat sa planu a povodneho MM. Clovek skratka nesmie byt netrpezlivy a musi ist postupne krok za krokom a nie hladat si skratky tam kde to nie je vhodne. Tolko moja rada pre tych co zacinaju nazivo a zda sa im ze jeden alebo dva kontrakty su na zaciatok malo. Treba si uvedomit ze nielen PT sa X-nasobi, ale aj SL...........a potom vam tie prisnejsie podmienky brokra mozu uchranit vas ucet.

Ivan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den, snad som trafil dobre vlakno

Prosim vas o radu, som v IB live par dni, skusam prve nesmele obchody
(na deme som mal omoc istejsiu ruku) :)

V zakladnom baliku Hist. dat z IB neni TF, co ma trochu zaskocilo, lebo som sa chcel
na live venovat aj tejto komodite.
Ako obchodujete TF na IB ? priplacate si dalsie data navyse alebo sa to da nejak kombinovat s datami napr. od Zenu ?
(respektive je vobec mozne obchodovat nieco cez TWS ak nemate priamo od nich data?)

Diky za radu
Georg3

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Mám dotaz k založení účtu. Co když chci otevřít u IB účet jako právnická osoba, jejíž předmětem činnosti není makléřská činnost apod. Nevystavuju se riziku, že budu považován za profesionálního investora?? Přijde mi to jednoznačné že ne, ale není tu riziko, že budou na právnickou osobu uvaleny jiný poplatky nebo složitější proces otevírání účtu? Je někde návod jak otevřít účet u IB na právnickou osobu? díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...