Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

1) 8:35, S, IN 664,9 OUT 662,0 RB Spekulace na návrat do kanálu, vstup na první červené na RB, na 3TF dokončující se velká longová svíce, která začla padat. Výstup stanoven na spodní hranu kanálu , pro rychlý sešup jsem to dal v okolí PP 662,0 =285$ 2)8:45, S, IN 660,4 OUT 660,4 RB Spekulace na proražení střednědobého low, vstup 2ticky pod ním. Po profitu cca 100 se to začalo rychle vracet. Výstup na BE. =-5$ 3)8:49, L, IN 660,3 OUT 664,0 RB Dalo by se říct dvojité DB, vstup na první zelené. Rychlý sešup proto výstup na vzdálenější S/R. =365$ 4)9:03, S, IN 667,9 OUT 666,0 RB Mini DT, výstup na hranici předchozího high. 666,0 =185$ 5)9:18, S, IN 663,9 OUT 662,0 3TF Vstup na základě proražení předchozí S/R úrovně. Vstup 2ticky pod předcházející svíčkou. Výstup poblíž PP. =185$ 6)9:30, S, IN 664,3 OUT RB Vstup na základě DT, které ovšem nebylo na vrcholu trendu, ale jednalo se o S/R úroveň. Šílený gap. SL -115$ 7)9:35, L, IN 665,5 OUT 668,5 RB Když to tak hezky skočilo nahoru tak jsem myslel, že to chvíli setrvá, výstup na 668,5 hranice dosavadního high. =295$ 8)9:46, S, IN 671,5 OUT 671,5 RB DT, vstup první červená, stop výstup dán na hranici swingu. Mělo to tendenci se vracet, proto BE -5$ 9)10:01, L, IN 672,6 OUT 674,7 RB Spekulace na proražení dosavadního high, vstup 2ticky nad. Stop výstup zatím na R1. Raději výstup na první revers svíci u RB, nechtěl jsem přijít o profit. =205$ 10)10:10, S, IN 674,5 OUT 672,0 RB Tohle byla podle mě tutovka. Mini DT na vrcholu trendu podpořené hranicí high předcházejícího dne. Stop výstup na hranici předchozích high. =245$ =1640$

5776

5777

5778

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím :) Remarque co je to vstup podel DT? prosím trošku bližší vysvětlení :) A ještě něco bych se chtěl zeptat. Co vy osobně na říkate na přiložené grafy přijdou vám obchodovatelné nebo ne? jsou to tři obchodní dny na pět minutovém grafu. a jestli ano byl bych moc vděčný kdyby jste zakreslil případné vstupy. :) Ma ER2 někdy velké rotace nebo spíše probíhá jak na vyše uvedených grafech?

5806

5807

5808

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím :) Remarque co je to vstup podel DT? prosím trošku bližší vysvětlení :) A ještě něco bych se chtěl zeptat. Co vy osobně na říkate na přiložené grafy přijdou vám obchodovatelné nebo ne? jsou to tři obchodní dny na pět minutovém grafu. a jestli ano byl bych moc vděčný kdyby jste zakreslil případné vstupy. :) Ma ER2 někdy velké rotace nebo spíše probíhá jak na vyše uvedených grafech?

5809

5810

5811

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím :) Remarque co je to vstup podel DT? prosím trošku bližší vysvětlení :) A ještě něco bych se chtěl zeptat. Co vy osobně na říkate na přiložené grafy přijdou vám obchodovatelné nebo ne? jsou to tři obchodní dny na pět minutovém grafu. a jestli ano byl bych moc vděčný kdyby jste zakreslil případné vstupy. :) Ma ER2 někdy velké rotace nebo spíše probíhá jak na vyše uvedených grafech?

5812

5813

5814

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to P.i.e.t.r.o._l.:

Důležitou a nedílnou součástí pro obchodování pomocí PA (tedy alespoň pro mě určitě !) jsou zakreslené předchozí SR úrovně, nebo alespoň Pivoty, které ve svém screenu nemáš, a proto si myslím, že určení vstupů bez nich, je velmi obtížné a hlavně zavádějící. Navíc bez SR úrovní nemůžeš určit pattern RR, který jde někdy právě proti patternům DT a DB.

např.: tam, kde bych šel podle těchto screenů na DB - Long - bych ve skutečnosti třeba vůbec nešel, protože by se nad vstupem nacházela zrovna nějaká SR nebo nějaký pivot. ;)
atd.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pietro >> hezký den přeju, DT (double top) je základní cenový pattern ( na finančníku naleznete). Co se dá a co se nedá obchodovat na to musíte přijít sám, já nejsem z těch nejoprávněnějších, kteří by mohli radit. Neberte to prosím, že nejsem ochotný poradit, jen na to kde vstupovat a kde vystupovat musí člověk přijít sám. Dívejte se na pivoty, S/R, DT, DB, RR, přihlédnutí k high či low předchozího dne. najdětě si vhodný TF, možná RB či Volume grafy vám budou vyhovovat více.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím :)

Dík za všechny odpovědí :) tušil jsem že to bude ten dvojity vrchol. ale z manuálu atd. je vždycky jasně viditelný tak jsem se chtěl ujasnit :)

To remarque: co je to RR? :) a RB a volume grafy? :) vím mohl bych hledat po diskuzích ale usnadníte mi mnoho hledání.

Já spíše studuju Rosse :) ale na poziční gold kde mám jednoduchý a podle mých vysledku i vydělečný system bych potřeboval na začátek více peněz :) tak ted koukám po trzích s menšími naklady do začatku :) tak díky za rady a ulehčení práce :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nebude ti vadit, když ti odpovím třeba zase já?
S tebou by to asi bylo fakt na dlouho, tak snad si zbytek a detaily jednoduše vyhledáš, když použiješ "vyhledávání" ...

RR = pattern Role Reversal

Na grafech není jen zobrazování ceny podle času den/hod/min ale i zobrazování

RB = Range Bar
V = Volume

Zkus si to v grafu přenastavit a uvidíš sám ...
Stačí se blíže podívat a zjistíš, že zrovna Remarqueovi screeny jsou v zobrazení:

1. - 3 min TF
2. a 3. - 0,9 RB

Vydíš rozdíl ... ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pietro >> Zdravím :) ano co se týče double topu/bottomu tak do manuálu dali ukázkové ať to každý pozná. 100%-ni DT, DB ale ve většině případů není nikdy :)

RR (role reversal) v tomhle je expert spíše Oaklend, takže nevím jestli moje vysvětlení bude správné. Prostě když vidíš nějakou ressistenci a ta se počase změní v support nebo opačně, je to pak silný signál.

RB - Range bars - znamené že každá svíčka bude mít určité rozpětí, které se přednastaví, třeba RB0,9 znamená na trhu ER2, že jedna svíčka má rozptyl 90USD, mrkni na moje screeny nahoře, nebo od danka, to je RB0,9. Trh je pak snadněji čitelný, lze dávat přesnější vstupy, výstupy a zároveň i menší SL. Volume grafy zase znamenají že např při volume2000 jedna svíčka znamená 2000 zobchodovaných kontraktů.

informací jsou tady mraky, musíš si najít to svoje, prostě já bych ti třeba doporučil at si tady nastuduješ co to jsou pivoty, S/R (support ressistance úrovně), DT, DB, trend line. Pochopit prostě o co jde a to si myslím, že by do hrubé znalosti teorie stačilo, pak pozoruj trh, dívej se jak se hýbe, hlavně si tam zaznačuj pivoty a S/R úrovně!. Myslím, že než číst mraky knih (určitě taky dobré) je lepší více času věnovat pozorování trhu.

když chceš levnější trh tak zkus e-mini trhy, to tady jede intradenně většina. Nejoblíbejnější je asi ER2 - e-mini russel 2000 a mezi nejlevnější z tého skupiny a pro nováčky nejvíce doporučovaný je YM - Mini Dow Jones 5$.

tak hurá do učení, práce máš dost to mi věř (tu) :) ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...