Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

kuky969 Napsal:
-------------------------------------------------------
> Zdravím
> zaoberá sa tu niekto obchodovaním na základe
> volume-spread analýzy ,analýze supply and demand
> v trhu (Wyckoff) ???


Zdravim

Obavam se ze ne, toto tema tu nikdy probirano nebylo. Ale pokud mate nejake zkusenosti s touto analyzou, nebojte se podelit. Treba me osobne by to zajimalo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Kuky.
Problematika VSB - WRB analýzy je velice zajímavá. Nedávno jsem se jí začal zabývat, ale popravdě je celá tato cesta ještě přede mnou. Zatím se potýkám se základy a při obchodování využívám jen naprosté minimum (např. se snažím sledovat kde se jak účastní trhu Smart Money, kde nakupují/prodávají do protipohybu atd. Když jsem v trhu a objeví se svíčka s velkým volume a případně malý tělem a delším fousem, tak zpozorním, případně jdu ven a podobně. Jsem zastáncem spíše kombinace VSA s WRB, tedy s využitím i hodnoty Open a svíčkových grafů, neboť si myslím, že klasická VSA, tak jak ji presentuje Tradeguider je o některé zajímavé informace ochuzena. Nejsem tudíž ani zastáncem Rangebarů, kde veškerá informace plynoucí ze spreadu svíček mizí a pohled (cena - spread - volume) plošším (tedy se omezuje hlavně na formace v grafu). Ale jak říkám. Ještě je dlouhá cesta přede mnou a tak z VSA používám zatím jen střípky (obchoduji jiný systém) a VSA studuji k tomu, abych lépe pochopil trh. Pokud by jsi chtěl VSA dlouhodoběji rozebírat, založ samostatné vlákno, třeba se najde více zájemců o diskusi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím
v krátkosti
VSA- považujem to taktiež za formu price action.Absolútnym základom je učenie pána Wyckoffa z 20-30 rokov minulého storočia ktoré platí do dnes a bude platiť navždy.Základný princíp vychádza z jednoduchej myšlienky ktorá platí pre každý trh. Cenu ovplivňuje výška supply a demand. Zároveň uplatňuje princíp akumulácie a distribúcie v trhu a myšlienky že veľký môžu predávať len vtedy ak im niekto ( verejnosť) zabezpečí likviditu aby svojimi predajmi neobrátili cenu proti sebe a naopak.Používa sa vyhodnotenie kombinácie spreadu baru (čiže pohybu ceny za určitú rovnakú časovú jednotku), volume baru,close baru (prípadne ako píše Břonda candle ) práve k posúdeniu v ktorých okamihoch supply "zožrala " demand a naopak . Bohužiaľ nič k tomu v češtine som nenašiel a pravdepodobne ani neexistuje tak preto je to málo známe v našich krajoch. Je to absolútne iný pohľad na trhy . Myslím si (môj názor) že je to jedna z foriem ktorou obchodujú profíci, prípadne starý obchodníci ktorí majú v klasickom grafe len volume ,prípadne SR úrovne a trend linky . Žiadne range bary a podobne "výdobytky" modernej doby. Na jednom diskusnom servri je niekoľko tisíc príspevková diskusia k tejto téme (angličtina) a taktiež Tradeguider ma k tomu free knihu (aj software ale za 2500 $).google pomože. Venujem sa tomu asi pol roka ,čiže nováčik, a pravdu povediac nie je to celkom jednoduché, subjektívne,a chce to strašne veľa sreen time. Zo začiatku som to chcel po týždni zahodiť ale dnes som rád že som vydržal a už mam svoj "holy grail" :) .V diskusii tu na finančníka neprispievam a ani veľmi neplánujem ale je aj iné riešenie (len či ho tu môžem napísať ??).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Čau Kuky, Břondo , vzhledem k tomu, že volume hojně používám k určení "tržní nálady" a svého času jsem obchodoval čistě jen dle volume , tak mě tohle téma extrémě zajímá. Budu rád, když šupneš sem nějaký odkaz. popř. Břonda kdyby vložil něco k přečtení o VSA, VSB. - ať si nemusím všechno vymýšlet a testovat sám - je to celkem "finančně náročný" -)).
PETr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to PET:
Břonda vlozil informace ohledne VSA a WRB i s odkazy na pdf do vlakna: Můj první obchod na stranu 35.
www.financnik.cz/forum/read.php?2,1744,118245#msg-118245

Byl bych take pro, pokud se rozbehne nejaka diskuse k teto analyze, aby se vlozila do samostatneho vlakna. Alespon by se dalo dohromady tech par informaci, co zde na financniku jsou, at to neni roztristene.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak ako piše jadvig ,Bronda dal do moj prvy obchod aj server kde je k tomu strasne vela informacii. Kniha je len jedna : Master the markets od T. Williams ta je free na nete (google). Osobne si myslim ze na spominanom servry je dobre zacat Wyckoffom kedze cela volume spread analyza vychadza z jeho ucenia a tak pokracovat VSA. Ale pozor je to beh na dlhu trat a osobne ja som sa musel dva krat postavit na start kedze na prvykrat sa mi to po par dnoch prestalo pacit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...