Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

ta pointa spociva v tom, ze neni presny navod ci doporuceni, ktere indikatory ci Tf pridavat , ale odzkouset a postupne nakoukat a pote ubirat a soustredit se jen na to co je nejblizsi
take jsem mel stav kdy jsem pridaval a potom se dostal do stavu kdy jsem zacal ubirat.....

at se dari

PS: nebylo to rozumovani pokrocileho tradera ale jen moje vyjadreni, ze i takto jednoduse to muze nekomu vyhovovat
tot vse

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Po delší odmlce zde na fóru zase jeden live screen, 23.1. TF RB4, na pattern a divergenci na CCI koukám letmo i na druhý monitor na RB8. Tam se snažím i v pozdější fázi řídit pozici, aby nebyla tak náchylná na minikorekce na tak malém TF, tady jsem to nestihl, korekce byla drobet rychlejší. Posun tick nad high svíce ve směru. DT - tedy spíše 2bR - čistý zisk 126$.

7299

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, moje dnešní obchody. NQ, RB2, 20-21:20hod, 3 obchody (1xwin, 1xB/E+2, 1xloss), SIM 1) pockal jsem si na navrat k TL zespodu, vstup v pořádku, posun na B/E+2 dle plánu, návrat ceny, přesně na tick vymetení posunutého SL a tedy výstup na B/E+2 2) cena zkoušela S/R a TL, odraz od S/R, pruraz TL, podpora MACD-H, PT umísten na pivot, který považuji za silnou S/R, sice nízký, ale velmi rychlý profit, byť cena pak šla dále, ale vše dle plánu PT 3,25b. 3) držel jsem se trendu, počkal na průraz pivota a hledal vstup, samozřejmě že našel, ale od TL, která nebyla tak silná, ale čekal jsem pokračování downtrendu, zejména po průrazu pivota, výstup SL 2b. první dva obchody určitě spokojenost, vše podle plánu, u třetího vidím chybu v dostatečně neověřené TL ať se daří, Míra

7300

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Lucinek,
rad vidim, ze ma nekdo jednoduche nastaveni, tvuj screen je hodne podobny memu. Pouzivam sice jine hodnoty, a zrejme i moje obchodovani je odlisne, ale presto me to potesilo.
Neni RB4 trochu malo? A pouzivat tickovy stoploss je podle mne nesmysl..
Hodne dobrych obchodu (tu)
Asenit

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to LA+,
nevím jestli chybu, pořád si myslím, že to nebyl špatný vstup ... ale ted zpětně ...
- neni to odraz od pivotu, ale od TL, která ukazuje zpomalující trend
- downtrend začíná u high dne, u mého první vstupu zrychlí, okolo mého druhé vstupu začíná zpomalovat, zřejmě díky pivotu, okolo něj většinou dochází k odrazům
- předtím 2x pivot projde, ale ani jednou se neodrazí
- po vstupu se svíčky dostaly do shluku, tj na to že to byl odraz do trendu nebyl další směr dosti rychlý a jasný, tady jsem měl vystoupit nebo aspon pritahnout SL
- ted na "mrtném" grafu, bud jsem mel počkat na skutečný odraz od pivotu nebo počkat na zrychlení trendu, tj nechat tento odraz být a počkat na další korekci, pokud trh půjde dolu
- další co mi ovlivnilo, že je pátek a dost často končí páteční seance, zbavováním se pozic před víkendem a downtrendem, který sice opět přišel, ale o dost později, než tento vstup

ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to mira
jelikoz neobchoduji NQ tak nemohu rici kde byla nejblizsi S/R uroven a urcit pri tomto down trendu "potencial ceny"
ale jinak bych do toho obchodu vstupoval stejne jako ty, vidim tam korekci a pote strong red candel a cross swing, na close bych sel short, jedine co by me mohlo odradit by bylo zjisteni ze na urovni 1167 je silna S/R uroven

at se dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mira_k Nq sice neobchoduji tak nemohu posuzovat chování ceny v danem case, ale co mi nesedi tak to jsou pivoty. Mohu se zeptat jak pivoty zakreslujes? U prilozenych obrazku jsou vykresleny v NT, dle mypivots jsou jeste trochu jinak. Dle bubleho by se treba v tomto podle me cekalo az na druhy odraz, jelikoz byl prorazen predchozi swing. Ale jestli spatny vstup ci dobry - to musi posoudit samotny trader ze . . .

7309

7310

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Aserit: No RB4 neni moc. Na druhou stranu to umoznuje vstupovat se SL 5 tick, takže 50 $ do trhu jako je TF. Je to dost rychle, ale treba na ES uz je to i s rychlosti v pohode. Jen mam zatim problem vcas odhadnout, kdy se mi poradilo nastoupit do "velkeho" signalu a prepnout rizeni profitabilniho obchodu na vyssi TF, konkretne RB8. Za posledni tri dny jsem takhle nastoupil hezky do 2 obchodu, ktere mely oba na RB8 velky potencial a ja se nechal jeste na RB4 vyhodit malickou korekci - takze zisk 200 misto 700 a 130 misto 380 ... ale ono je to tezky, kdyby se to zachovalo podle predpokladu, tak to melo hodit neco takoveho a ne ty velke profity .. jak jsem mohl tusit, ze to zrovna ted uleti mnohem dal, no ne?

Jinak graf si opravdu moc nekomplikuju, nic do nej moc nekreslim, koukam na to CCI pod grafem a na time histogram, abycc videl, kde byly gapy a kde se cena dlouho zasekla, mam radeji, kdyz se cena hybe .. a tu EMA34 tam mam ted jen pokusne, zrejme pujde zase pryc, neb na ni stejne nekoukam, byl to takovy pokus, ktrery se nevyvedl.
Jeste pouzivam pivoty (ac na ne taky nekoukam moc, nekdy funguji, nekdy ne, takze je neberu moc dogmaticky) a dnesni a vcerejsi higw a low. To staci. No a samozrejme me indikatory RangeNextOpen a RBNextOpen, bez kterych by takhle rychly trh na RB4 asi nesel obchodovat tak, jak to delam ja. Jedu jen z grafu, DOM vubec nepouzivam, takze takhle hned vidim, kde bude dalsi svicka a kde bych tedy mel vstoupit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Lucinek

a jaky mas prumer na obchod? a jaky RRR?
takhle rychly TF te neustale drzi pod napetim, je to uz na hrane skalpingu, ja bych na to nemel...
Presto ze komentuji a deklaruji FinWin tak PA je pro mne tak 70/30 ku CCI patternu
a EMA34 i EMA204 je pro mne dulezita z hlediska chopu nebo cenoveho kanalu do 350USD, tam totiz vubec neobchoduji

at se dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Máte někdo u NQ menší SL než 50 USD, jedu SIM NQ na 1 RB, se SL 50 USD. Přemýšlel jsem, že bych SL ještě zmenšil. Z mé zkušenosti, když se obchod proti mě rozjede a jsem už -40 USD, tak už se většinou neobrátí.
Máte s tím někdo nějakou bližší zkušenost?

Díky Josef

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...