Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

zdravím,
díky všem za reakce a pohled na jeden obchod z vaší strany. Když to vezmu popořádku
- pořád si myslím, že vstup byl OK, dle plánu, chybou bylo, souhlas s japapatramtara, že jsem měl vystoupit když svíčky šly do shluku nebo ještě lépe posunout SL nad high shluku a počkat, v tomhle je u mne nevýhoda sim, že čekám, co to udělá déle, než je zdrávo :)
- to Gordon - další S/R jsem měl 1163,25, tak pro můj PT 6,25b. dost prostoru, z tohoto pohledu taky OK
- to vyky - mám tam jen PP a je to automatický Pivot points ze Sierry, hodnota imho sedí (hodnoty 22.1.: H=1202,25, L=1146, C=1172,5, tj. PP=(H+L+C)/3=1173,58), to co je černě jsou moje TL, S/R, jinak automaticky tam mám mimo PP, ještě H/L daného dne a H/L předchozího dne - oboje funkce SCH a naposled HVP, tj oranžová čára, která vychází z histogramu vlevo, každopádně jakoukoli čáru nepoužívám, že tam je, ale pouze když se to od ní odrazí


to Josee - já pracuji se SL 40-50 USD, defaultne nastaveno v DOMu 40USD (2b.) a podle potřeby lehce posunu (málokdy), pokud je potřeba na max 50USD, pokud by byl nezbytný vyšší, obchod ignoruji, PT mám 6,25b. tj RRR 1:3

ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Lucinek,
pouzivam tvuj indikator RangeNextOpen a v DOMu stiham zadavat prikazy celkem v klidu, ale na RB9. Mam presne dane vstupy a uz dopredu vim, kde budu vstupovat a na jake cene. Nicmene si musim ten RNO indiator upravit, protoze vstupuji na close. Pouzivam take jedno CCI vlastni hodnoty a pod nim mam Volume, takze z dalky tvuj screen je skoro stejny s mojim. Mam i EMA vlastni hodnoty a ted jsem pridal na zkousku i EMA204. Byl to taky jenom pokus, ale zrejme ji tam ponecham, je to prehlednejsi, z dlouhodobejsiho pohledu vim, kde se trh nachazi a jak rika Gordon, da se s tim eliminovat chop. I kdyz si chodim take pro male profity, presto je potreba vstupy filtrovat.
Rad si delam veci po svem, nikdy jsem FinWin ani WCCI nejel. Zacinal jsem na ciste PA a dopracoval jsem se k presne definovanym vstupum na indikatoru s filtraci PA. Backtest jsem nikdy nedelal, neverim v jeho objektivitu. Nepotrebuji mit ani obrovske RRR, spokojim se s mensim ale castejsim PT. Momentalne obchoduji se dvouma kontrakty a mam dva PT, jeden mi ochranuje ztratu, zatim sim. Mohl bych jet uz i Live, ale protoze pracuji v zahranici, Live pojedu az se vratim do CR. Takze mam jeste asi pul roku na praci s vystupy. At to slape..
Asenit

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mira_k
Doufám, že se nezlobíš, že jsem rozpoutal diskuzi zrovna nad tvým screenem. Mě zaujalo, že jsme vstoupili úplně stejně. Což je samozřejmě trochu náhoda. Já spíše víc přemýšlím nad těmi neúspěšnými vstupy, proto jsem za názory ostatních i za tvůj podrobnější rozbor vděčný. Já na sim to vždy nechám dojet až na SL. (na NQ 50$). Vím, že jsi už jel live, tak se na některé věci díváš jinak. Tento úhel pohledu mi ještě chybí. Ten konkrétní vstup já beru jako signál, který nevyšel. Na sim to sice jen sranda, ale přesto pro mě důvod k zamyšlení, jestli jsem něco nemohl udělat lépe.

Přeji mnoho úspěchů tobě i ostatním.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Aserit: ten indikator jsem nekde upravoval tak, ze jsi mohl v nastaveni urcit, o kolik se to ma posunout (takze o -1 je close aktualni a ne open dalsi svice). Urcite jsem to delal pro ten grafickej, jestli i ten textovej, to uz nevim, ten diky obchodovani z grafu uz moc nepouzivam. V kodu je to ale jednoducha uprava.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to all

Díky moc za reakce, já si právě chodím pro PT 5,25b. A chci co nejvíce omezit ztráty. Podle analýzy MAE mi vycházi SL kolem 35 USD jak říkal Airmike, ale to jsou všechno backtesty na live datech to je všechno jiný, bojím se, aby mě trh zase přílíš často nevyhazoval. Zatím se jeví nejlíp SL 40 USD.

Josef.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Josee

mne na NQ nakoniec vyhovoval najviac SL 3 body , ale nerobil som na targety ale zatvaral som rucne bud na 10-12 podoch alebo na posuvnej stopke, a ta bola od -3 do spominanych 12 bodov. zaviselo v akom stave bol trh. je asi lepsie riskovat trosicku viac a tiez v trhu ostat chvilu dlhsie. podla mna je target 5,25 nedostatocny. najdi si system ako v trhu ostat co najdlhsie. vyplati sa .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike

myslíš, že SL 45 USD a PT 105 USD, je neobchodovatelný? Když jsem v zisku 50 USD, tak posouvám na BE+1.
Takže všechny ziskový obchody nekončí plným PT. RRR vychází na 2,3.
Pro vstupy používám některé patterny z FinWinu v kombinaci s PA, hlavně prolamování swingů a S/R úrovně.
Díky za názor.

Josef

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Josee

nemyslim ze je neobchodovatelny, ale ze je nedostatocny. proste pri dobrych vstupoch sa oberas o profity. presne to iste si myslim aj o pritahovani SL na BE+1. ak si urobis statistiku zistis ze prides o viac penazi ako ziskas. BE+1 je mytus. pomaha psychike ale neprospieva equity krivke. skus to otestovat uvidis aky je to rozdiel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike má pravdu, než posouvat na BE+1 je lepší počkat na vytvoření korekce a umístit SL pod ni. Další možností je vzít si profit, když je jasné, že se tvoří korekce a potom začít znovu. Je jasné, že vybíráním profitů ještě nikdo neschudnul :)
Vše ale záleží na charakteru trhu, jinak budu obchodovat v kanále a jinak v trendu. Na každý druh trhu musím mít jinou strategii, není možné brát na vše stejný metr.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

V tomhle máte pravdu backtest jsem dělal bez BE+1 a výsledky byly dobré. Začal ho jsem používat opravdu spíš kvůli psychice, parkrát se mi povedlo otočit 80 dolarový profit (skoro PT) až zpátky na SL, proto BE+1.
Jenom najít způsob jak se v trhu udržet co nejdéle.
Jinak díky za podněty, už se mi v hlavě něco rýsuje :-)

Josef

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ještě takovou poznámku, jsme ve vlákně price action, to znamená obchodování podle ceny, a pro úspěšné obchodování podle PA je opravdu nutné znát technickou analýzu. Ale nejen ji, je potřeba vědět daleko víc. Mít aspoň základní vědomosti o vztahu cena - volume, jaký má vliv různé otevření trhu na jeho další vývoj, všechno co se týká trendu, jak se tvoří graf, co následuje po střednědobém dnu... co je to congestion. PA není jen o DTB, je to velice zajímavá činost, a když víte, že když se stane tohle, stane se s největší pravděpodobností i toto a vy víte dopředu jak se zachováte tak je to paráda. Ale nepříjde to samo a je třeba si to odpracovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...