Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Lucínek

to zalezi od trhu ktory obchodujes. Blbost je to mozno na TFku, ale ak ma denny range eura 250 bodov , tak proste musis dat sancu trhu dychat. mne sa obcas stane ze target +30 skonci na BE+ nieco. ale ak by som zatvaral na 30 bodoch tak by som stratil potencial obchodu ktory je kludne 100-150 bodov. jeden taky obchod dokaze zaplatit 15 spatnych. a to hovorim o potenciali ktory sa opakuje kazdy den , nieje to trend len obcas. zrietkavostou je prave ze trend nieje.

dokonca podla statistiky vychadza lepsie ak na eure vezmem signal s 2 poziciami, jednu vezmem na target a druhu nepritiahnem SL. necham ho na povodnej velkosti, pritiahnem az ked sa trh skutocne vyprofiluje.



Link to comment
Sdílet pomocí služby

to LA+, určitě ne, ba naopak, od toho sem ty screeny dávám, aby se o nich diskutovalo, ne se na ně dívalo jak svatý obrázek :)

jinak určitě souhlasím, že se vyplatí jít si na NQ pro profity 10-12, i my to moje MAE/MFE analýza umožňuje, ale druhá strana mince je, že to zatím v live neuřídím, při sim nemám problém, dokonce jít i bez PT, jen TSL, ale vím, že zatím při live jsou pro mne nejvhodnější profity 6-7b. (po psychické stránce), navíc si říkám, že i to není špatný profit na začátek na NQ (tu)

ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Lucinek

je to vec pristupu a OS
ted bezne delalo TFko korekce i 4body a diky otestovani sveho OS jsem si dosel i pro profit vetsi nez 650 ale musel jsem prezit korekci kdy jsem jiz byl v open profit 280 a cena se vratila az k memu BE , ale ne na SL...a nebyl to jediny pripad a ze statistiky me vychazi tato metoda dobre a RRR=3,5, sice jeste neni leden ukonceny ale uz jsem 4500/kontrakt

at se dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny,

trochu se připojím k této diskuzi.Asi je to hodně individuální,jak se kdo cítí při výstupech.Můj příběh je asi takový.Když jsem jel ES tak jsem používal velmi těsný SL,posun na BE+2 při 9 ticích profitu,což odstupem času vidím jako chybu,a hned říkám že můj nejčastější profitový výstup při obchodech byl právě BE+2.Ano někdy se to vyplatilo,že trh pak dále mířil do ztráty a sebral by i původní SL,ale velmi často se bohužel okolo BE otočil a mířil mým zamýšleným směrem a připravil mě o daleko větší profity než samotný SL,a právě profity s průměrným RRR 1:3 a více jsou ty které si myslím udělají s dlouhodobějšího hlediska obchodování systém profitabilní,a ty mě chyběly.Obchod jsem pak řídil způsobem že jsem trhu nechával prostor 6 ticků.(75 USD).Nikdo totiž nejsme s dlouhodobé hlediska schopni udžet win na stabilní vysoké úrovni,aby menší RRR v systému,nadělovalo stabilněji zisky,a s tím právě souvisí to jaký prostor dát SL.(přiliš malý prostor pro SL=většinou malé RRR,nemyslím ani tak k základnímu SL/PT při vstupu/výstupu,ale spíše při řízení pozice v obchodě).Pak jsem přešel na TF,a začal paper podobným způsobem(po 10 ticích BE+1),ale ihned jsem pochopil,že tudy cesta už rozhodně na rychlejším trhu určitě vůbec nepovede.Udělal jsem velmi radikální řez.Posunuji při +15 ticích na BE-3,a od +18 ticků se mě spouští 1 tickový trailing stop,čimž dávám trhu prostor 21 ticků(pro mě minimálně 1 tick pod 2 bary korekce vytvořené proti mě),více nejsem ochotný trhu věnovat.Samozřejmě nemusím popisovat,že nejtěžší fáze je ta než se posune SL alespon na BE-3,a stavy s +10 ticků na SL nejsou ani trochu příjemné.Minimální PT pokud nejsem vyhozen na posouvaném SL mám přes 40 ticků,pokud je trend silný ustupuju před cenou co to jde a nechám se vyhodit na SL, pokud se mě to nezdá umistím PT mezi trěch 40-50 ticků.Ale nebudu si hrát na hrdinu a přiznávám že to live není jednoduché dát trhu tolik prostoru,ale zatím jsem ani jednou při zminované kritické fázi neustoupil,a věřím že je to správná cesta,ikdyž jsem zatím v mínusu.TF jedu live jen od vánoc,takže zatím malý vzorek na výraznější závěry jak naložit se SL a případným řízením obchodu.

Gordon: Nevím jestli si sim či live pokud live dokážeš zvládnout korekci 30 až 40 ticků na TF(bez ohledu na startegii či statistiku co Ti vychází),tak klobouk dolů,máš můj obdiv a jsi na velmi dobré cestě stát se dlouhodobě profitabilní,pokud jedeš sim je to pouhá teorie,a až live uvidíš jak profity mizí a z +40 ticků skončíš na BE,nevím nevím jak Ti bude.Myslím,že většině je jasné že čím je SL vzdálenější tím menší šance zasažení,ale realita je někde jinde.Neber to prosím,jako nějaké zpochybnění Tvého OS,to rozhodně není tak myšleno.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike: Souhlas, jet 2k, kde jeden mas posouvany stop a druhy nejaky pevny PT je dle meho dobre reseni, ja jsem jen kvuli valce s psychikou stahnul obchodovani ze 3 na 2 a ted uz dokonce zpet jen na 1 kontrakt. V tomhle ale vidim velkou vyhodu multikontraktu, ne jet all in, all out, ale pulku tak a druhou jinak ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak mam dalsi screen. dnes velmi zaujimava situacia. lamal sa dlhocizny trojuholnik 1) signal short pod levelom 1,29 dobry signal ale obe pozicie skoncili na stopkach -13 a -14 2) signal, prielom velikanskeho trojuholnika, 1 pozicia uzavreta na +40 , druha sa vratila a vyhodila ma na 1 bode, otocila sa a nadelila 60 :( 3) signal som isiel klasicky pekna 1-2-3ka. samozrejme som urobil chybu a namiesto zatvorenia 1 pozicie sa mi podarilo zavriet obe :( chyba ale 2x 30 sumar za dnesnu noc a rano : +60 -13 -14 +40 +1 +30 +30

7327

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Pavka,
dovolím si připojit můj pohled
- první RR - z mého pohledu v pořádku vstup, odraz od S/R, jako riziko vidím vyšší vzdálenost od TL, takže se dala očekávat snaha vrátit se k TL, ale nevím jaký máš PT, každopádně jestli chápu správně první obchod končil na posunutém SL
- druhý vstup mi přijde uspěchaný, osobně bych počkal, až to více klesne k TL, pokud nevstoupit hned, tak určitě po 123 low patternu, který následoval

zajimave se jevi i vstup okolo tveho kroužku, opět 123low, kdy se cena 2x pokoušela dostat k TL, ale pokaždé s vyšším low

ad TL - snažím se je kreslit u knotů candle, ale vím, že je to hodně individuální

ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to mira , to Pavka
1.obchod, ten odraz od S/R urovne je dobry signal ale nejblizzsi vrchol leveho swingu, ktery jeste vytvarel pri down pohybu korekci , je prilis blizko, trh nemel prostor pro rychly a razny UP trend
2. obchod trh byl dlouhodobe "UP" a tak vstupovat short u DB je dle mne opravdu chyba, osobne bych cekal bud na prorazeni ci odrazeni a mozna jeste na korekci ci cross swing dle sily trhu

at se dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...