Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

zdravím, moje dnešní obchody. NQ, RB2, 20-21:30, 3 obchody (2xwin, 1xloss), SIM 1) dle meho klasicky RR, odraz od S/R a TL, která byla po 4 ověřená, takže silná, PT umístěn na včerejší high, PT 6,25b. 2) nedal jsem si rict a v domnění, že pivot vydrží všechno, vzal odraz, sice podpora MACD-H, ale trh jasně down a TL, která byla prolomená byla slabá, výsledek jasný SL 2b. 3) opět hezký RR, odraz od S/R a blízko TL, do trendu, podpora MACD-H, výstup na posunuté SL nad shluk barů, PT 3b. dneska určitě spokojenost (tu) ať se daří, Míra

7285

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dnesny prvy obchod, vstupoval som po signale do trendu. prvy target na SR, druhy mal byt na posuvnom SL. ale vystupil som predcasne. bohuzial nikto nieje dokonaly. na rano to ale nieje spatne 18+45 bodov este som chcel dodat preco som vystupil. nebolo to len tak pre pocit, islo o to ze bol trh na levely 1,2900 a to zvitazilo nad swingovou metodou. bohuzial tentokrat som sa preratal

7290

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Airmike:

vím, že je toto vlákno o price action, ale nevím kde jinde bych se tě zeptal, tak že se předem omlouvám. Prosim tě mohl by jsi jen ve stručnosti nastínit jak by jsi se zahedgoval proti "pohybu" kurzu dolaru ???? někde si to spomínal, že to pro tebe není problém.... samozřejmě nečekám ultra supr přesný návot :-) jen pokud by jsi nemohl v krátkosti nastínit , nebo mě (a myslím, že né jen mě) nasměrovat jak na to. Předem dík moc za reakci .... ps: to že je zde na fin.cz diskuze o forexu vím ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

radusor

je to trosicku komplikovanejsie. ide o to co chces hedgovat. ci mas nejaku investiciu ktorej presnu hodnotu poznas. v akej mene mas tuto investiciu, a hlavne na aku dobu. taktiez ci potrebues len vyrovnat objem penazi a tak sa vyhnut kurzovemu riziku. ja preferujem najjednoduchsiu formu. mam kapital rozdeleny na dve rovnake casti. cast drzim v USD a cast drzim v EUR

kedze je to cca 50:50 tak savyhnem zmenam v kurze.

na sofistikovany hedging by si sa asi mohol opytat v FX chate. mna sice napadaju este nejake varianty , ale nemyslim ze som kompetentny radit v hedgingu. skus sa opytat Sida.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Míro K,

pěkné trady.Chci se Tě zeptat,vidím že máš u RB zobrazené volume.Má pro tebe nějakou rozhodovací váhu při vstupu do trejdu,nebo máš nějak vysledované,že se díky volume dá upřesnit síla trendu a tak? RB jsou podle mě totiž na analýzu volume velmi komplikované,a asi se na něho nedá ani nijak jednoznačně vstupovat či vystupovat z tradu.Někdy může i při silném trendu být volume velmi nízké protože stačí jen trošku volume na vykreslení celého baru,naopak někdy může být volume velmi vysoké a v trhu se skoro nic neděje protože bar je uvězněn ve svém rozpětí a býci a medvědi se přetahují skoro na místě.

Díky

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

predpokladam, ze mu jde o hedge czk/usd. koukni kolik je hodnota kontratku tohoto paru a treba to shortuj. pri posileni koruny vydelas na tom obchodu a "znehodnocujes" investici ale celkove jsi na 0 a pokud koruna posili tak investice je v plusu a obchod czk/usd ve ztrate, celkove zase 0. teda hedge. ale musi se to spocitat + na jak dlouhou dobu, jaka castka atd. myslim ze ivani se hedgoval u xtb na minilotech a pokryvalo to ivnestivi v radech desitek tisic dolaru. uz si to nepamatzuju

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Borax - nevím jak Míra k, ale pro mě je důležitější než absolutní hodnota volume - tak poměr k předchozím volume vůči velikosti baru a jeho open/close...
Právě z toho odvodíš jestli trend má sílu pokračovat a nebo se obracet. Ale je to na delší sledování a jako všechno - není to 100%.
PETr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravím borax,
zatím tam mam volume na "pozorovani" vim, ze v kombinaci s RB to neni to prave, jak v klasickym TF, tak i tak mi prijde, ze se da vysledovat souvislost mezi náhlým zvýšením/snížením volume a obratem trendu, ukočením, zpomalením ... myslím, že to co je v klasickým TF v teorii WRB dlouhá svíčka a zvýšení volume, to samé by měla udělat řada rychle po sobě jdoucích candle v RB se zvýšením volume, ale zatim to nemám nějak statisticky podložené nebo přesněji definované používání .

pokud by sem přispěl Břonda a další, co mají s tímto více zkušeností budu jen rád (tu)

ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

díky Vám za reakce.

PET:tohle co popisuješ je právě u Range bar kámen úrazu,takhle sleduju volume na pozičním obchodování na klasických TF,ale na RB to dost dobře nejde,snad jen možná close/open,ale velikost baru je pořád stejná.

Míra k:Já jsem totiž na začátku měl u RB volume taky,ale právě nic moc mě to neřeklo.Jediné co mě ted napadá tak zkusít volume až na vyšší hodnotu RB,kterou mám na určení trendu a s/r.Tam by už se mohlo volume vyhodnocovat objektivněji.

Samozřejmě budu taky rád když se vyjádří i ostatní.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to borax,
osobně to tam mám fakt jen na pozorování, moje současná strategie se nemění, volume nemám zohledněné ve vstupech nebo výstupech, spíš me zajímalo zahrnout do grafu jiný pohled, než ceny nebo jejího derivátu ... osobně bych chtěl zkusit zahrnout market internals, ale zatím jsem je nějak u OEC nenašel, byť před časem deklarovali, že je mají v plánu přidat do své nabídky .. a druhý datafeed zatím nechci, vzhledem k fázi, kde se nacházím, to má čas :)

ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...