Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

NinjaTrader - prosím o radu


tomnes

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny ninjatradery,
chtěl bych mezi ně také časem patřit. Nyní mám trochu problém s programem a hist.daty.
Nejedná se mi o intradenní data, ale o denní data. Mám propojení se zenfire, ale oni neposkytují denní hist.data pro poziční obchodování. Umožňuje ninjatrader upload svých historických dat? protože to momentálně nemohu rozchodit. Svá data mám v txt. souboru přesně dle požadavků NT včetně správného názvu.

Problémem je, že mám svá historická data ve složce "import" a při importu těchto historických dat se na obrazovce objeví okénko ERROR s textem: There has been error on importing historical data. Please check the log.

Má hist.data pochází z barchart.com.

Nevíte někdo jak si s uvedeným problémem poradit. Hledal jsem dnes celý den i v nápovědě NT, wiki a diskusi na finančníkovi, ale nic konrétního. Videotutoriály jsou pro intradenní obchodování.

Předem děkuji za jakoukoli odezvu.
Zbyněk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Mino:

Díky za reakci.

Zjistil jsem to také, ale jakým způsobem to zajistit, tak to právě taky nevím. Je mi jasné, že když chcete intraday data, tak budete mít menší historii a vejdete se do přednastavených měsíců a roků (NQ 03-09).

Co když budu chtít v intsr.man. nastavit například corn rok 2002: tedy..."ZC 09-02". Tak jsem zjistil, že mi to nejde.
Nebo mám nastavit také poslední aktuální tedy "ZC 12-09"?

Bohužel jsem se přes toto zatím nedostal. Ještě čekám na odpověď ze support centra, tak ještě dnes nebo zítra připojím jejich odpověď.

Zbyněk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím znovu všechny ninjatradery,
včera jsem měl v této diskuzi dotaz:
-----------------------------------
[ital]Zjistil jsem to také, ale jakým způsobem to zajistit, tak to právě taky nevím. Je mi jasné, že když chcete intraday data, tak budete mít menší historii a vejdete se do přednastavených měsíců a roků (NQ 03-09).

Co když budu chtít v intsr.man. nastavit například corn rok 2002: tedy..."ZC 09-02". Tak jsem zjistil, že mi to nejde.
Nebo mám nastavit také poslední aktuální tedy "ZC 12-09"? [/ital]
-----------------------------------

Učinil jsem tedy dotaz na support ninjatraderu a odpověděli mi následující v angličtině:

"To view the contract front months from earlier times you can change your PC clock to a time frame nearer the front month of the file you are importing. To do this please right-click on your time in the bottom left and then select change date and time."

To tedy znamená, že stačí pouze změnit čas a datum na svém PC zhruba na období, ze kterých máte historická data a v NT - instr.managerovi se již neobjeví přednastaven rok 2009, ale rok např.2002. Takže již lze importovat historická data z roku 2002. Stálou podmínkou je uvedení instrumentu na levé straně.

Doufám, že některým pozičním obchodníkům výše uvedené pomůže.
Zbyněk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chtěl jsem se jenom zeptat jak se vám poslední tři dny vykresluje e-mini na eurostoxx (FESX 12-09) mě to poslední tři dny hází dost divné grafy + ještě občas v některý časový úseky vypadne vykreslování grafu jako dneska mezi cca 11:20 a 13:30 ... koukněte na obrázek poprosím jestli se to takto zobrazuje i vám. Na trhu je možný vše, ale že by se obchodovalo takto, nevím nevím :)

11403

11404

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

píši o jakoukoliv radu v oblasti reportů v Ninjovi. Udělal jsem cca 300 obchodů na raplayi a 100 na live, ale pořád se s tím reportováním nějak nemohu domluvit. Vždy když například zobchoduji jeden den přez instant replay (na accountu Rep101) a poté graf zavřu, odpojím se a otevřu další den, tak po kliknutí na generate mi uplně zmizí obchody. Všechny obchody které jsem udělal na předešlém přehraném dni mi prostě zmizí. Zkoušel jsem si hrát různě s datumy od kdy do kdy zobrazit, ale nic nefunguje. Nemusím před zavřením grafu na něco kliknout nebo nějak zvlášt uložit?

Zároven se chci ještě zeptat jak je to s těmi accounty... když si kliknu nad reportem na Advanced, tak se mi zobrazí tři accounty. Jeden Sim 101 , druhý Replay 101 a třetí nějaký "Do not use! Dorman". Mam zakliknuté uplně všechny accounty (včetně toho Dormana, kterého nemam používat). Zkrátka bych chtěl jeden jediný report ze všech obchodů jak z Replaye tak z Live. Problém je, že mi ty reporty pořád mizí. :S

Předem děkuji za jakoukoliv radu,

Jonáš Mucha

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pro Patas

Dobrý den, právě jsem si potřeboval znovu zaregistrovat demo u zenfire a vše proběhlo v pořádku. Nevím, jestli Vaše problémy byly způsobeny mailem či chybou ze strany zenfire, ale popíši svůj velmi jednoduchý postup (třeba se bude hodit i někomu jinému).
Pro e-mail jsem použil službu mailinator.com . Stačí, když při registraci zadáte do mailu: cokoliv zavináč mailinator.com (je tam jen tuším nějaký limit na minimální počet znaků, ale nejsem si jist). Potom si najedete na stejnou stránku, tj. mailinator.com . Hned na úvodní stránce zadáte Vámi vybraný mail do kolonky Check your inbox. Tímto se přihlásíte do schránky, kde si můžete vybrat poštu. Následně by schránka měla jít jednoduše smazat - to jsem ale nezkoušel.

Doufám, že Vám to pomůže.

Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...