Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

OPCE


tomnes

Doporučené příspěvky

Dobrý den pánové,
pročítal jsem si jeden z dokumentů (www.interactivebrokers.com/en/penny/ppo_disclosure.php), který po mě chtěl broker odsouhlasit a zjistil jsem, že obsahuje skutečně zajímavé věci k zamyšlení. Týká se penny opcí, ale dá se vztáhnout na libovolný aukční obchod s ne příliš vysokou likviditou.
Pro obchodování opcí se často používají limitní příkazy s cenou mezi bid a ask, protože se trh příliš nehýbe a taková cena je jednak nejvíc férová a jednak má velkou šanci na fill (tak jsme pochopil z různých zdrojů).
Tak a teď přichází to zajímavé. Je výhodné příkaz nechat zobrazit, nebo skrýt?

1. Pokud budete například kupovat a příkaz bude zobrazen, jiný prodávající obchodník tak může usoudit, že spread je už dost nízký a prodat za vaši nabídku. Naopak ale další kupující obchodník může udělat to co vy třeba s větším volume a vy se ocitnete s cenou mimo.
2. Pokud by byl příkaz skryt, protistrana může buďto čekat na lepší nabídku, nebo sáhnout po bid (efektivně jste to nejspíš vy), nebo nabídnout cenu sama a je šance, že se trefí a spáruje s vámi. Jiný kupující obchodník, který by udělal nabídku mezi bid a ask spíše umístí cenu blízko k vám a vaše plnění ohrozí méně, než kdyby příkaz umístil rovnou mezi vámi a bid.

Vím, že je to zjednodušený pohled, ale připadá mi, že v momentě kdy existuje alespoň nějaký bid/ask a chystám se obchodovat dosti menší volume než je quotováno, pak je výhodnější příkazy skrývat.

Jak to řešíte u opcí? Zaškrtáváte hidden? Pro jaký size? Za jaké situace?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomnes Napsal:
-------------------------------------------------------
Dobrý den chtěla jsem se jen zeptat našla jsem si na finančníku videotuturiál TOS opce a opční risk graf prakticky.
Je to super. Můžu se jen zeptat zda existuje nějaký seminář o celým programu TOS od začátku a nebo zda si mohu stáhnout bezplatně manuál nejlépe v českém jazyce.

Děkuji

Lenka Gillová :) :) :) :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Dobrý den. Mám problém pochopit jak používat volbu "add liquidity". U opčních přikazů je u interactive brokers defaultně zaškrtnutá a podle toho co jsem zjistil může způsobovat zhoršení likvidity (nepochopil jsem proč), ale zlepšení fill ceny (burzovními poplatky). Pokud ji nechám zaškrtlou nedostanu ale fill nikdy, viz obrázek. V čem je problém?

13441

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Polygon,
take mne to zajimalo. Po precteni helpu jsem prakticky dopad moc nepochopil a tak jsem se zeptal na IB chatu. Nize je transcript z chatu s IB. V zasade doporucuji nepouzivat Add liquidity - tento message si beru ja. Roman

csorcic: Hello, this is Chris. How may I help you?
roman556: Hello Chris, one question for you
roman556: For example when buying option strategy iron condor and I am asked by dialog window whether "add liquidity" or not , what are the practical consequences for my order. Say BID is -1 and ASK is -0,5 and I place order at -0,75. What would increase my chances to be filled? or what are other consequences of selecting "add liquidity" vs not?
csorcic: Attempting to get an execution using the Add Liquidity function
csorcic: is very difficult
csorcic: It is best to turn off the Add Liquidity function
csorcic: The Add liquidity function is going to attempt to provide liquidity on one leg of the spread. This means that it is difficult to receive an execution.
roman556: Ok. Thank you
csorcic: You're welcome
csorcic: You can adjust this in your order presets if you wish.
roman556: Bye
csorcic: I can show you where.
roman556: It is fine, thank you
csorcic: Ok
csorcic: You're welcome
csorcic: Have a good day. Goodbye
roman556: you too

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Prosím o rychlou odpověď. Po poledni jedeme na dovču. Proto jsem včera zavřel prvního Condora na RUT o den dřív. I když jsem ještě před zavíračkou dal raději zavřít za market, ochraná Callka se dosud nezavřela. Condor byl skoro uprostřed kanálu. Mám to nechat být a odjet? Nebo sebou tahat Trade notebuk a nějak to ještě řešit? Riskuju něco, když to nechám být?

Předem děkuju za včasnou odpověď

Miloš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý deň,
mám jednu otázku ohľadne BE bodov pri spreadových stratégiách:
ako si môžem pri otváraní pozície vypočítať, kde budú moje BE body, ktoré vidím na risk grafe? Viem, že z risk grafu sa dajú odčítať, ale zaujíma ma, ako si ich vypočítať "z hlavy".
Napr. som otvoril calendar spread na DJX -1call 102aug/+1call102sept, pričom DJX bol na hodnote 102. Ceny opcií boli aug=2,40, sept=3,40, čiže spread ma stál -100$/kontrakt. Ako si určím, kde budú BE body?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...