Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

e-mini trhy


beginner

Doporučené příspěvky

Dobrý den,
mám velmi jednoduchou otázku: lze používat pouze a jenom nákupní příkaz STOP pro nákup i výstup z pozice? Existuje nějaké úskalí tohoto příkazu / způsobu obchodování/,o kterém je třeba vědět ? Mám první systém založený na malých profitech,zdá se že funguje relativně dobře, - na papíře :-). Ráda bych věděla názor zkušených.
Děkuji,Petra




Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 408
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Pro nákup a prodej platí tyto příkazy:www.financnik.cz/komodity/fin_obchod/typy-obchodnich-prikazu.html
Pro začátek stačí používat příkazy tipu market a limit.
Velikost profitu by se měla rovnat nebo být větší než základní SL. Pokud jsou moc malé profity a pak přijde větší ztráta tak vám celý pracně vydřený zisk vymaže.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Používat Stop určitě jde.
Úskalí: počítejte se skluzem, například při obchodování 1 kontraktů v trhu YM nebývá běžně skluz 1 až 2 ticky (cca tak jednou z deseti obchodů). To se projeví až s více kontrakty, to bude časté. Proto vstupuji za Stop Limit (plnění je přesné, ale ne každá strategie tak může vstupovat, obchod nemusí být exekuovaný...), a vystupuji se SL za Stop (a to mívám sem tam slippage 1-2T)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

provádím backtesting na trhu ES a mám dotaz. Když vstupujete do pozice, jste automaticky v mínusu,řekněme 2 ticky? Takže je dobré počítat při backtestingu, že můj SL už musí zahrnout 2 ticky při vstupu. A tím pádem tedy i při zadávání PT musím počítat s 2 tickama, které mě teprve dostanou na nulu. Je to tak?

Děkuji za odpovědi.

Úspěšné obchody přeji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Novafashion:

Z definice STOP příkazu vyplývá, že tento pokyn nemůže být přeskočen v tom smyslu, že nebude proveden.

Určitě se Vám ale stane, že Váš pokyn bude během zlomku sekundy přeskočen o několik tiků a za tuto vyšší cenu proveden.

Vaše skutečná nákupní cena může být klidně o 50 usd horší, než jste plánovala. Hovoříte o systému založeném na malých ziscích. Obávám se, že špatné plnění může Vašimi papírovými zisky pěkně zamávat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To svjezmen:

Patrně hovoříte o případu, kdy používáte DOM a po kliknutí na nákup/ prodej Market se Vám okamžitě po vstupu objeví 1 až 2 červená políčka - toto je spread, tedy zdroj obživy Vašeho brokera. Znamená to, že po vstupu Long je nejlepší Bid ( Nákup - stejné jako ve směnárně) o 1 - 2 tiky nižší. Tuto cenu byste obdržel, kdybyste svou pozici okamžitě zase zavřel.

Vaše PT a SL jsou STOP příkazy, které budou realizovány až jich dosáhne skutečná realizovaná cena. Tyto příkazy se pak změní na MARKET a jsou provedeny.

Váš PT a SL ale musíte upravit o slippage. Tedy skluz v plnění. Příklad: při ceně 795,8 dostanete signál LONG a kliknete vstup za Market.

Poté zjistíte, že Vaše skutečná cena je 796,1, tedy o 3 tiky horší. Musíte tedy Váš PT o 3 tiky snížit a SL o 3 tiky zvýšit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Petrh,

takže při použití příkazu Stop dojde k plnění určitě, může však být s nepříjemným skluzem. Ovšem při použití příkazu příkazu Limit / Buy limit pro long a Sell limit pro short/ dojde k vyplnění příkazu pouze za cenu požadovanou nebo lepší, v případě,že této ceny trh nedosáhne, vyplněn nebude. Je to tak?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Rad by som sa opytal nieco ohladne poplatkou, predpokladam ze obchodujete e-mini futures, a ja by som to rad porovnal s CFD, aky velky rozdiel v poplatku mame

ja pri CFD DJI mam spread 5 bodov co je pri jednom lote 50 USD a poplatok nemam ziadny, pri futures povedzme zaplatite 5USD na kazdu stranu a rozdiel BID ASK, a zaujimalo by ma aky je ten rozdiel pri jednom kontrakte, takze zaplatite 5+5+X , a mna zaujima kolko je tio X v prepocte USD na jeden kontrakt

Pri CFD je 1 bod 10 USD .

Prepacte ze vas otravujem takouto hlupou otazkou ,ale pre FXaka ako som ja je to spanielska dedina, a chcem vediet ci sa mi oplati sa o to zaujimat, (dalsi broker dalsia platforma atd.)

Thx

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike:
u ktoreho market makera mas na CFD DJIA 1bod za $10 ? Nechce sa mi hladat.

Ja vyuzivam aj futures aj CFD. pri DJIA aj inych indexoch mam na CFD 1 bod =$1. Margin je 1% na kontrakt. Ale to je len detail.

CFD sa oplatia na dlhsie swingy, kde staci malinky margin 1%. Nevyhodou je vacsi spread spominanych 5 bodov. Pri futures mas cez obchodne hodiny bezne spread uzky 1 bod.
1 bod = $5 E-miny DJ. Je aj futures DJ$10 kde jeden boc mas za 10.

Poplatky su cca $5 RT cize spolu aj za uzavretie i otvorenie obchodu.
Priklad: kupis 1 kontrak $5 DJ futures na 13000 a predas na 13005 tak zarobis 5x5=$25 a za cely obchod zaplatis $5 cize ti zostane $20. Trh sa pohol iba o 5-6bodov hore tvojim smerom.
Pri CFD ak kupis na 13000 a predas na 13005 tak musi index spravit 10 bodov tvojim smerom aby si ty zarobil 5 bodov a pokryl aj spread 5 bodov co je pre intraday scalpovacky nevyhodou.
Avsak na CFD ti staci malinky margin na rozdiel od futures. Preto na swingy je to pomerne vhodny nastroj.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...