Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

e-mini trhy


beginner

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 408
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 1 month later...

Zdravím,
poslední dobou papertraduji a sleduji trhy ES, NQ a ER2. To, že akciové indexy mají velmi podobný průběh je všeobecně známo. Ale napadlo mě, co takhle začít obchodovat právě na tomto základním faktu. Níže se to pokusím vysvětlit :
Tyto trhy sice jdou téměř stejně, ale ne úplně. Když třeba na ES nevidím žádný signál a trh jde relativně bezvýznamně do strany, mrknu v tu samou chvíli na ER2 a vidím krásně zformovaný double bottom a pomalinku se rozjíždějící trend, který krásně protíná MA. Vstoupím do trhu, jdu long začnou se mi na moji stranu pomalinku sypat první $, mrknu zpět na ES a co se tam neděje ? ES samozřejmě taky stoupá v podstatě bez jakéhokoliv nákupního signálu ... jen na základě toho, že stoupají ostatní indexy. Opravte mne pokud se mýlím, ale myslím že akciové indexy nebo alespoň mnou zmiňované které sleduji (ES,ER2, NQ) nikdy nejdou proti sobě. Tzn. pokud je na ES uptrend bude i na ER a NQ a těžko tam v tu chvíli uvidíte opačný pohyb. A teď má otázka. Myslíte si, že je hloupost řídit se i podle ostatních trhů ? Nemyslím tím jako úplně hlavní vstupní/výstupní signál, ale třeba jako součást obchodního systému ... doplňkový informační zdroj. Např.: Já obchoduji ES, nic jiného neobchoduji pouze ES. Přesto při obchodování kromě svého ES sleduji i ER2 a NQ jestli nedávají nějaké vstupní/výstupní signály, které bych následně aplikoval na svůj ES.

Děkuji za odpověď, chci se jen ujistit jestli nedělám úplnou hloupost a jestli je to správný směr ...

Krásný den všem ;) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hloupost to neni. ja vyuzival rorelace uz nejaky cas a nedam na to dopustit. jen nezapomen na spravnou praci s kontraktama a velikosti uctu. pokud jde trh proti tobe, jdou vsechny. jinak slovicko nikdy bych nepouzil. stane se ze es jde jinak nez er ci dj nebo naopak. alespon z pohledu id. ale kdyz si pohlidas risk management, s/r tak je to fajn nastroj

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kazma,

tomuto se říká intermarket analýza. Nesouhlasím ale s tím, že se nikdy nestane, že tyto trhny nikdy nejdou proti sobě. Pár týdnů všechny 3 trhy pozorujte a budete mít chvíle, kdy budete kroutit hlavou, protože každý trh si bude žít svým vlastním životem. Intermarket analýza se způsoby co jste naznačil určitě využívat dá, ale nečekejte svatý grál, je to stejné jako jakýkoliv jiný nástroj - občas to zafunguje dobře, občas zase vůbec.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za bleskovou odpověď Tomáši a 911, samozřejmě žádný svatý grál od toho nečekám, jen jsem se chtěl ujistit že nedělám nějakou hloupost a jestli to má smysl. Na mém accountu se to zatím ukazuje jako další dobrý "indikátor" chodu trhu. Myslím, že na škodu to určitě není a člověk by měl mít širší přehled o tom co se děje u sousedů a ne jen tunelově sledovat jeden trh, alespoň tedy u takto podobných indexů. Budu se tím tedy dále zabývat ...
Ještě jednou díky za bleskovou odpověď pánové a přeji úspěšný start do nového týdne ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 years later...

zdravim, koukam po letech na emini-corn (i ostatni zrniny), likvidita sice lepsi, ale stale jen nejakych 1000 kontraktu za den. dokonce se zda, ze v poslednim roce je volume i nizssi, vypada to skutecne ze o mini corn (i ostatni zrnini) neni velky zajem.

rad bych se zeptal swingaru, co je pro ne dobre denni volume?:) nemam k dispozici intradenni volume pro mini corn, abych se podival jak je behem dne "rozvrstvene", ale tech daily 1000 je podle me jeste stale malo. diky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Kutile, zde jsou marginy v Tradestation, co se týče initial a maintenance margins, tak ty by měly být mezi brokery víceméně stejné nebo podobné, jsou obvykle determinovány požadavky burzy, u intradenních marginů je to různé, nicméně u seriozních brokerů nejdou pod 25% initial, jako je tady u TS, pozor, intradenní marginy se časem podstatně mění, byly doby, kdy byly úplně zrušeny, nebo byly 50% apod., Initial a maintenance se taky mění, většinou se zvyšují při průs... aha no prostě když je vysoká volatilita, politici a regulátoři panikaří a vynucují si nesmyslně vysoké marginy v naději, že tím zabrání spekulativnímu kapitálu dělat svoje nekalé rejdy a tím stabilizujují trhy :-) Teď zrovna se snaží podobně zachránit forex, no je fakt, že leverage na forexu je kapitola sama pro sebe a nemám úplně jasný názor, zda zvýšení požadavků na krytí není nakonec vlastně úplně od věci.

www.tradestation.com/LW_Reports/report.pdf

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý den,

Moc se omlouvám že otravuji, ale mám problém s vložením symbolu Russel 2000 do programu Sierra chart.

Sierru mám na rok zaplacenou, data používám od IB, kde mám LIVE účet na kterém zatím neobchoduji (jsem po fázi backtestu a nyní papertraduji). Mám však problém vložit do intraday graf na russel 2000.

E-mini SP500 funguje bez problémů pod ESZ0-FUT-GLOBEX.scid

Zkoušel jsem TFZ0-FUT-NYBOT.scid a nic (pouze černá obrazovka nebo píše Download historical data a nic)

Jaký symbol je pro Russel prosím??

Díky předem

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...